Mistrzowie są z nami

Czytaj dalej

Mistrzowie są z nami

Sportowi mistrzowie z regionu Iga Baumgart-Witan, Adrianna Sułek, Marcin Lewandowski, Paweł Wojciechowski i Alfons Niklas wystąpili w spocie promującym 100-lecie Lekkoatletyki na Kujawach i Pomorzu.

W nagraniu spotu promującego obchody setnej rocznicy 100-lecia istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wzięli udział wyjątkowi sportowcy z regionu – troje aktualnych Halowych Mistrzów Europy, nadzieja polskiego siedmioboju i olimpijczyk z Melbourne (1956 r.).

Iga Baugmart-Witan (biegaczka na 400 m), Paweł Wojciechowski (skoczek o tyczce) i Marcin Lewandowski (biegacz na 800 i 1500 m), tworzący trzon polskiej reprezentacji, niedawno święcili triumfy na Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Glasgow, po raz kolejny sięgając po złoto. Adrianna Sułek (siedmioboistka) na Gali Lauru Królowej Sportu w 2018 r. została okrzyknięta „Odkryciem Regionu”. Alfons Niklas to młociarz, olimpijczyk z 1956 r. Oni wszyscy poświęcili swoje życie lekkoatletyce - jednej z najstarszych dyscyplin sportowych, wywodzącej się wprost ze starożytnej Grecji.

Popularność „Królowej Sportu” nie słabnie mimo upływu lat, co potwierdzają sukcesy sportowców z regionu, którzy od zawsze stanowili krajową czołówkę zawodników tej dyscypliny.

Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie w 2019 roku gospodarzem największych krajowych i europejskich zawodów lekkoatletycznych: mityngu ORLEN Copernicus Cup IAAF World Indoor Tour (Toruń), PZLA Halowych Mistrzostw Polski (Toruń), 8. Halowych Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (Toruń), mityngu „Europejski Festiwal Lekkoatletyczny” (Bydgoszcz), oraz 8. Drużynowych Mistrzostw Europy (Bydgoszcz). Lekkoatletyka jest jednym z głównych filarów sportu w regionie.

Spot promocyjny obrazuje to, co w sporcie najważniejsze. Czarno-biała tonacja i prosta forma przekazu nawiązywać maja do czystości sportowych zasad. Dynamiczny montaż, wspierany energetyczną muzyką, oddaje szybkość i ruch – nieodłączną część życia każdego sportowca. Przeciwstawione dynamicznym fragmentom zbliżenia, podczas których kamera zwalnia, ukazują niezwykłe skupienie i silne emocje towarzyszące zawodnikom.

Spot dla Województwa Kujawsko-Pomorskie wyprodukowała bydgoska firma Proxymedia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.