W naszym konkursie zwyciężył Eugeniusz Brejski z Włocławka. Gratulujemy!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jan Oleksy

W naszym konkursie zwyciężył Eugeniusz Brejski z Włocławka. Gratulujemy!

Jan Oleksy

W Urzędzie Marszałkowskim przeprowadzony został wielki finał trzeciej edycji konkursu wiedzy na temat naszego województwa, który toczył się na łamach naszej gazety oraz w internecie od 8 maja.

Konkurs wiedzy na temat wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki czy sportu związanych z naszym regionem zorganizowany był przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na łamach gazety prezentowaliśmy znane i nieznane postaci z naszego regionu. 29 maja odbył się internetowy test wiedzy który złożony był z 20 pytań o przedstawionych bohaterach.

Do finału weszli ci, którzy najszybciej i najlepiej wypełnili test. Byli to: Filip Grupa, Natalia Baczewska, Henryka Baczewska, Stanisław Gajos, Piotr Wojciechowski, Radosław Babiński, Eugeniusz Brejski, Sławomir Gwardecki, Iwona Dąbrowska, Jerzy Donajczyk, Aleksandra Pawłowska, Michał Szymczak, Dorota Gajos, Maria Jarzębowska, Kamila Kondej, Janina Zalewska, Andrzej Jarzębowski i Małgorzata Klockowska. W teście brało udział ponad 400 osób z całego województwa.

W tym roku można było oglądać na żywo emocjonującą walkę o 5 000 złotych na fanpage’u Urzędu Marszałkowskiego. Finał odbywał się w formule zbliżonej do znanego teleturnieju „1 z 10”, w którym 18 uczestników musiało zmierzyć się z pytaniami związanymi z szeroką wiedzą o naszym województwie.

Do ścisłego finału zakwalifikowała się najlepsza trójka. Zwyciężył Eugeniusz Brejski z Włocławka (nagroda 5 000 zł), drugie miejsce zajęła Maria Jarzębowska z Brodnicy (nagroda 2 000 zł), a trzecie Kamila Kondej, również z Brodnicy (nagroda 1 000 zł).

- Mam dużą satysfakcję ze zwycięstwa. W moim przypadku były to aż trzyletnie przygotowania do tego konkursu. Poza wiedzą o województwie kujawsko-pomorskim interesuje mnie historia. Nagrodę przeznaczę na dalsze poznawanie regionu i na wspólne wakacje z żoną - wyjawił nam Eugeniusz Brejski, mieszkający we Włocławku, a pracujący w chełmżyńskiej cukrowni.

- Cieszymy się, że tak dużo osób, dla których zdobywanie wiedzy jest prawdziwą pasją, bierze udział w tym konkursie. Na pewno włożyli w to wiele wysiłku. Dla nas, jako samorządu województwa, zainteresowanie regionem jest bardzo pozytywne, więc możemy uznać naszą misję edukacyjno-promocyjną za udaną - powiedziała na zakończeniu konkursu Edyta Macieja-Morzuch, dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Konkurs „Znani i Nieznani z Kujawsko-Pomorskiego” był częścią obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Jan Oleksy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

lubietubyc.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.